Houtskeletwoning met warmtepomp en zonnepanelen

We hebben bewust gekozen voor een houtskeletbouw. Het duurzaam en ecologisch karakter van een bio-ecologische houtskeletbouw was voor ons een voorwaarde voor de ‘hernieuwbouw’ van een oude woning…en dat tegen een 6%-btw-tarief wat mooi meegenomen is.

AN2660/06
WESTERLO
Warmtepomp (koelen/verwarmen)
PV-panelen
Houtskeletbouw
Zeer lage energiewoning (K-peil lager dan 25), Bio-ecologisch gebouw, Gebouw met bio-ecologische componenten / bijna afgewerkt / nieuwbouw
Voorzijde woningAchterzijde woning

Samen met onze architect hebben we de grote lijnen uitgezet wat geleid heeft tot een strak eigentijds ontwerp. Nadien is het ontwerp onder de loop genomen door de aannemer H3houtskeletbouw en hebben we in ‘bouwteam’ het ontwerp technisch op punt gezet. In dit bouwteam zijn ook de gebruikte materialen uitvoerig besproken. Niet alleen de nagroeibare materialen zoals hout en papiervlokken, maar ook het circulaire karakter van de gevelbekleding brengt de woning naar een hoger ecologisch niveau. Het hergebruik van oude cementtegels is een knipoog naar de vroegere woning.

Gezien de hoge isolatiegraad en het enorm laag E-peil zal onze woning weinig energie nodig hebben voor een behaaglijk binnenklimaat. Een lucht-water warmtepomp zorgt zowel voor deze minimale verwarming als voor de sanitair warm water. Het elektriciteitsverbruik wordt ondersteund door de zonnepanelen die in de toekomst nog uitgebreid kunnen worden met een opslagbatterij.

Oververhitting krijgt in onze woning weinig kans door de doordachte dakoversteken in combinatie met strategisch geplaatste zonnescreens. De warmtepomp kan mogelijk ook nog voor extra verkoeling zorgen in extreem warme omstandigheden.

Algemene kenmerken

Type gebouw
Vrijstaande gezinswoning
Aantal bewoners
4
Bouwjaar
2022
Oriëntatie woon-/werkgedeelte
Zuid

Hernieuwbare energie

Duurzame energie
Aankoop groene stroom
PV - zonnepanelen
Oplaadstation elektrische mobiliteit
Warmtepompboiler
Batterijopslag
Elektrische wagen
Thermische opslag via buffervat
Vermogen van de PV installatie
9000.00Wp (wattpiek)

Verwarming

Hoofdverwarming centralisatie
centraal
Hoofdverwarming bron
Elektriciteit (warmtepomp)
Type warmtepomp
lucht-water
Verdeelsysteem
Vloerverwarming
Type bijverwarming
elektrisch
Ventilatie systeem
systeem D
Koeling
Nachtkoeling
Actief koelen met (lucht)warmtepomp
Zonwering
screens met manuele bediening
(terras)overkapping
dakoversteek

Wandopbouw

Type constructie
houtmassiefbouw of houtskeletbouw met FSC label
Dakconstructie
plat dak met houten balken
Dakbekleding
folie (rubber, epdm, …)
Constructie buitengevel
houtskelet met isolatie intern
Gevelafwerking buiten
vezelcement
hout
Isolatie buitengevel
papiervlokken
minerale wol
Muurafwerking binnen
plaatmateriaal
pleister (kalk, gips, …)
Vloerconstructie
betonnen plaat
Vloerafwerking
natuursteen
tegels
andere
Buitenschrijnwerk
Aluminium
Gebruik regenwater
tuin/onderhoud
toilet
was

Water

Regenwateropslag
10000.00l
In goede samenwerking met deze bouwpartners
NaamCategorie(ën)Gemeente
H3 houtskeletbouwbouwbedrijf - aannemer - installateurWesterlo